Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sir Bogart Humphrey

dobrý - a hlavně pište dál

:-)[>-]R^

0/0
28.10.2009 10:23

georges

Myslím,že jste to napsal hodně zjednodušeně

Nevznikaly žádné Čechy ale Boemen/V podobných tvarech/.Geograf bavorský tento slov. kmen umístil do Českého lesa.Je vůbec otázkou kam se nasunul.Ale děkuji alespoň za to,protože většina místních obyvatel nemá vůbec ponětí o skutečné historii této kotliny.Divím se,že Vám někdo nevytknul ,že ty Čechy vznikly u Řípu

0/0
27.10.2009 21:42

jancinert

Re: Myslím,že jste to napsal hodně zjednodušeně

Díky za příspěvek do diskuze. Je vidět, že o historii něco víte, avšak jste zároveň trochu závislý na nepodložených myšlenkách v populárně naučné literatuře. Je to notorický problém. Bavorský geograf se o Českém lese vůbec nezmiňuje a jeho Bethaimare je geografický název území České kotliny, nikoliv lidu. Přemyslovci také nevytvářeli národní stát, ale rozšiřovali državu svého rodu, aby byli odolnější proti útokům jiných. Je zajímavé, že Kosmas má částečně pravdu v příchodu Čecha pod Říp. Skutečně se zde nalézala územní oblast zvaná Čáša, po které jsme převzali svoje jméno - Češi.

;-)

0/0
28.10.2009 1:10

georges

Re: Myslím,že jste to napsal hodně zjednodušeně

Beheimare in qua sunt civitates XV,Západoslovanské kmeny ,popsané Geog.bav. lokalizovali ve své práci Hermann a Lowmianski..Navíc jsou další zprávy z Fuldských análů o tom jak muži z tohoto kmene jezdí loupit především ženy do Bavor.

O čáše slyším poprvé,osobně se kloním k tomu ,že čech vzniklo oblíbeným  polknutím a protahováním koncovky...čelovek      čeeech.

Guláš v tom nastal když obrozenci všechny původní tvary Boeme začali překládat Čech český,třeba němci to důsledně rozlišuji.Nic populárního nečtu;-)

0/0
28.10.2009 10:13

jancinert

Re: Myslím,že jste to napsal hodně zjednodušeně

Teď už tomu rozumím. Nevycházíte z populární literatury, která opisuje staré teorie, ale přímo ze starých teorií. Jenže, ať už kterýkoliv významný historik před desetiletími vyslovil své názory, vždy vycházel z tehdy známých informací. Tyto teorie pak nelze stále opakovat jako neměnné dogma, protože dnes už jsme zase dál. Pro začátek doporučuji se seznámit s aktuálním stavem na mé www.bylotojinak.cz. O Čáše se ve tvaru Sásín zmiňuje Al-Masúdí ve Zmínce o Slovanech, kterou jsem dovyřešil ve své knize Bylo to jinak. Podle Vás tedy Češi prošli unikátním vývojem a pojmenovali se podle člověka? Jak to že, i jiní se nepojmenovali podle člověka? Jsou snad Češi prvními lidmi? Tyto otázky jsou vzorové. Skrze ně se dá jednoduše zjistit, že zmíněná teorie nemá logiku a je pouhým blábolem, který je i v rozporu s etymologickými pravidly.!

0/0
30.10.2009 1:21

Arth-

No - to je fakt!

Blbý je, že ta cesta skončila dne 26.8.1278...  zradou. Ze strachu z rostoucí síly...  no - a tak už to zůstalo.

;-)

0/0
27.10.2009 16:14

Don don

Re: No - to je fakt!

Už jsem ti jednou psal, že Milota z Dědic zrádce nebyl. Jeho manévr vpadnutí do boku útočící jízdy byl pochopen jako ústup. Milota však neustupoval.

0/0
27.10.2009 17:32

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz