Pravda o židovské dívce Ester

30. 10. 2009 15:12:26
Její příběh ve Starém zákoně posiloval Židy za holokaustu. Nedávno se na tomto blogu objevil názor, že v příběhu obsažené pověšení deseti Hamanových/Amanových synů je stará věštba o popravě deseti nacistických pohlavárů.

Jsem odpůrce hledání podobných věšteb, navíc podle později zapsaných textů. Zmíněný názor mně proto donutil k napsání rozboru Knihy Ester podle mé teorie o původu mýtů v časových poučkách. Chápu, že každý nepatří mezi zasvěcence, a proto nejprve zmíním základní princip stavby mýtů. Letní bohyně, čili letní vegetační období, rituálním ukázáním své nahoty, či později převlečením za prostitutku, přelstila Solární rok, převzala vládu nad časem a začala první, ženská polovina osmiletého Venušina cyklu. Po jejím skončení pokračovala druhá, mužská polovina, kdy vládl, aby to bylo spravedlivé, původní mužský Solární rok.

Jenže víceletých cyklů bylo víc, mimo osmiletého Venušina cyklu také dvanáctiletý Jupiterův rok a devatenáctiletý Velký lunárněsolární cyklus. V mýtech se tím uplatňuje soupeření mezi héroi představující různé víceleté cykly. Příběh Ester je ve skutečnosti vystavěn na obhajobě Venušina cyklu reprezentovaného Ester, uznání platnosti počítání času podle Jupiterova roku a následném odmítnutí pokročilejšího Velkého lunárněsolárního cyklu.

Král Achašveroš/Asver ve třetím roce své vlády přikázal královně Vasti, aby přede všemi ukázala svojí krásu, ta to však odmítla. Takové sebevědomé ženské chování by se podle mudrců znajících časy“ mohlo rozšířit po celé zemi. Bylo rozhodnuto, že královně Vasti bude odejmuta vláda i bohatství a raději nalezena nová královna.

V sedmém roce Achašverova panování byla za královnu určena židovská dívka Ester, která nežádala žádného bohatství. U brány paláce pak sedal Esteřin bratranec Mardocheus (Marduk, bůh typu Jupiter). Ten se dozvěděl, že strážci prahu“ Bigtan a Teres (denní blíženci Světlo a Stín) chtějí svrhnout krále Achašvera a přes Ester mu vše oznámil. Nespokojenost blíženců je častým prvkem, který vede k nalezení nového časového héroa. V Kosmově kronice způsobila nespokojenost blíženců (rozhádaných mužů na Libušině soudě) nalezení héroje 19letého cyklu Přemysla. V knize Ester byli blíženci oběšeni, ale příchod héroje Hamana s jeho manželkou Novolunní dívkou Zeres (Zora) byl neodvratný. Bylo nařízeno jeho uctívání, pouze Mardocheus, v příběhu Žid, se mu odmítl klanět.

V prvním měsíci dvanáctého roku Achašverovi vlády, čili v posledním roce Jupiterova roku, se Haman rozhodl nechat pobít všechny Židy a oběsit Mardocha. Král se však rozpomenul na své zachránění Mardochem před vzbouřenými blíženci. V posledním měsíci dvanáctého roku nařídil jeho uctívání a Hamana dal naopak pověsit na obří šibenici vysoké padesát loktů, původně určené pro Mardocha.

Bylo také pověšeno deset Hamanových synů, zde vyjadřujících polovinu 19letého cyklu, neboť v polovině desátého roku se poloviny proměňovaly. To samozřejmě nemá s nacistickými pohlaváry nic společného. Právě poloviny časových cyklů se v kalendářích výrazně uplatnily. Staří Řekové počítali čas podle Olympiád konaných po čtyřech letech, tedy po polovině Venušina cyklu. Totéž platí pro staré Slovany, jak dokládá Dívčí válka, obdoba řeckého Boje s Amazonkami. Polovina Jupiterova roku se stala základní židovskou mytologickou číslicí, která se uplatnila v šesticípé hvězdě a je obsažena zřejmě i v tzv. sedmirameném svícnu“. Ten má ve skutečnosti tři ramena na jedné straně a tři na druhé, to je celkem šest, nikoliv sedm. Svícen byl původně asi piktogram vyjadřující polovinu Jupiterova roku.

Příběh Ester je obdobou jiných mýtů o zavádění Velkého lunárněsolárního cyklu, jako například řecký Únos Heleny nebo naše Nalezení oráče Přemysla. Epickým obohacením mýtu a spojením s židovským národem, vznikl výsledný příběh. Je to zároveň další důkaz, že současný většinový výklad o zbožnění původně skutečných osob v mýtech je nesmysl. Naopak byly polidštěny astrální principy, aby se o nich mohly vyprávět příběhy podobné lidským.

Celý článek viz - Kniha Ester

 

Autor: Jan Cinert | pátek 30.10.2009 15:12 | karma článku: 9.96 | přečteno: 2237x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Olga Pavlíková

Trump to tentokrát přehnal. Spolkne mu to svět?

O Trumpovi vesměs kolují shodné soudy. Že je egoista, nevymáchaný zobák a dává si záležet na své výstřednosti a kontroverznosti

21.3.2019 v 23:03 | Karma článku: 14.02 | Přečteno: 505 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

S tou novočeštinou jděte někam!

Nepovažuju se za člověka příliš útlocitného, příliš konzervativního, mnohé změny naopak vítám, ale mnohé ne. Mám však úctu k rodnému jazyku a štve mne jeho komolení, které má být snad znakem světovosti?

21.3.2019 v 21:16 | Karma článku: 26.66 | Přečteno: 588 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Jdu domluvit Erietě, aby nebyla tak pitomá

Navazuji na včerejší ukázku a vůbec nevím, jestli se mám smát nebo brečet, že si mě lidé ztotožňují s mojí literární hrdinkou Erietou. To by ještě šlo, ale oni si myslí, že ty erotické výkony provádím já. Ukážu jí ty příspěvky.

21.3.2019 v 20:32 | Karma článku: 9.92 | Přečteno: 323 | Diskuse

Dáša Stárková

Jarní

Šla proti mně svižným kokem. Starší dáma, jemňounce vrásčitý obličej jí ozařovaly oči a lehounce zasněný úsměv. "Zamilovaná", napadlo mne...

21.3.2019 v 20:25 | Karma článku: 12.22 | Přečteno: 156 | Diskuse

Michal Pohanka

Bloger roku Ladislav Větvička je muž dvou tváří!

Všichni ho znáte, obdivujete a milujete. Ale to možná brzy skončí, protože "lašsky cyp" není tak hodný člověk, jak by se léta mohlo zdát.

21.3.2019 v 18:15 | Karma článku: 31.07 | Přečteno: 2601 | Diskuse
Počet článků 11 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2656
Nezávislý historik, autor knihy Bylo to jinak, více na www.bylotojinak.cz

Seznam rubrik

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz